До чемпіонату допускаються тільки українські гравці.

Жеребкування

Всі гравці будуть поділені на 4 корзини по рейтингу ELO на BoardGameArena.

Корзини 1, 2 та 3 будуть включати по 16 гравців.

Корзина 4 буде містити всіх гравців, що залишились.

Для розділення на корзини буде використовуватись ELO рейтинг на момент часу: 6 вересня 2024 0:00.

Дата проведення жеребкування: 7 або 8 вересня.

Жеребкування буде онлайн на YouTube каналі Carcassonne Ukraine.

Груповий етап

По результатам жеребкування гравці будуть розділені на 8 груп: A, B, C, D, E, F, G, H.

В кожну групу потраплять по 2 гравці з кожної з корзин: 1, 2, 3, 4.

На груповому етапі гравці грають на виліт, до двох програних матчів - формат Double Elimination.

Після двох програних матчів гравець вилітає з турніру.

Деталі дивіться в розділі Матчі.

Переможці Upper Final та Consolidated Final з кожної групи виходять до Плейофф.

Всі матчі граються:

• до двох перемог - у форматі Best of Three

• в реальному часі - режим гри Real Time, Slow Speed

• на кожен матч гравці матимуть 1 тиждень, щоб домовитись про час матчу та зіграти його

Дати проведення: 9 вересня - 6 жовтня

Плейофф

В плейофф виходять двоє кращих гравців з кожної групи.

Всі матчі плейофф граються на виліт - формат Single Elimination.

Питання-відповіді

Після жеребкування ви дізнаєтесь вашого суперника.

На те, щоб зіграти матч, у вас буде 1 тиждень (дати будуть вказані в календарі).

Вам буде необхідно написати вашому супернику та домовитись про точний день та час матчу. Наприклад, 14 вересня 18:00.

Переможець матчу має відправити результати організаторам турніру.

Преміум акаунт на BGA

Якщо серед двох гравців є хоча б один гравець з Преміум підпискою на BGA, то матч створюється наступним чином:

Матч створюється з такими налаштуваннями:

• Game mode: Normal mode
  • Game Speed: Real-time/Slow speed
  • Number of players: 2
  • All expansions: Off
  • Field scoring: Each field is worth 3 points per adjacent completed city (International rules)
  • Completed 2-tile cities: 4 points (International rules)

За згодою обох гравців може бути створена турнірна гра (по 15 хв на гравця) замість Real-Time гри.

Стандартні акаунти на BGA

Якщо у обох гравців немає Преміум підписки, тоді вони мають повідомити про це організаторів турніру заповнивши цю Гугл-форму:

В цьому випадку, організатори створять для гравців міні-турнір з 3х дуелей.

Гравці мають написати про це організаторам змагань не пізніше ніж за 2 дні до кінця періоду матчу (до суботи), заповнивши цю Гугл-форму (https://forms.gle/WFMNjerLwbb87PoLA) та вказати при цьому які зусилля були прикладені гравцем для організації матчу та причини, чому не вдалось домовитись.

Якщо гравці не домовляться про час зустрічі та не відправлять відповідну інформацію організаторам, тоді обидва будуть дискваліфіковані з турніру

Гравці мають розпочати свій матч точно по домовленності.

Якщо один з гравців не звʼявляється на матч 15 хвилин після його початку, цей гравець отримує попередження 🟨. Інший гравець має відправити інформацію організаторам заповнивши Гугл-форму (https://forms.gle/WFMNjerLwbb87PoLA).

Потім гравці повинні домовитися про новий час і зіграти матч цього тижня або якомога швидше наступного тижня.

Якщо один гравець отримує третє попередження під час турніру, то йому автоматично зараховується поразка в матчі: 🟨+🟨+🟨→ 🟥

Список попереджень буде доступний на сайті.

Кожен матч грається до двох перемог (Best of Three). Це означає, що гравці зіграють від 2 до 3 дуелей. Перерва між дуелями має бути не більше 5 хвилин, або по домовленності гравців може бути збільшена.

Якщо після перерви гравець не зʼявляється на дуель, цей гравець отримує попередження 🟨. Інший гравець має відправити інформацію організаторам заповнивши цю Гугл-форму (https://forms.gle/WFMNjerLwbb87PoLA).

Потім гравці повинні домовитися про новий час і дограти матч цього тижня або якомога швидше наступного тижня. Всі вже зіграні до цього дуелі враховуються.

Наприклад, якщо була зіграна 1 дуель, а потім один з гравців не продовжив грати, то матч має продовжитись починаючи з дуелі 2.

У випадку нічиєї по результатам дуелі, перемагає в дуелі гравець, який ходив другим

Якщо у гравця закінчується час, то він автоматично програє поточну дуель, але не весь матч.

В цьому випадку гравець має зупинити гру, натиснувши кнопку Concede the game / Здатися.

Це правило не має винятків. Якщо гравець не поступається, суперник повинен нагадати йому про це. Результат дуелі не може бути зарахований, навіть за згоди суперника.

Перевищення часу під час дуелі буде показано у звіті гри червоною іконкою годинника

1. Перший виняток полягає в тому, що якщо в будь-якій грі двобою будь-хто з цих гравців опиняється в ситуації, коли його фізична цілісність несподівано знаходиться під загрозою, гру необхідно тимчасово призупинити, а її формат змінити на покроковий режим, щоб можна було продовжити якнайшвидше у безпечніший момент. Зауважте, що незважаючи на те, що формат часу було змінено, і в згаданій грі правило часу, яке керує всім змаганням, більше не може застосовуватися, обидва гравці повинні будуть продовжити гру якомога швидше, як якщо б вони грали у режимі реального часу (оскільки його налаштування не можна змінити знову) і намагаючись з максимальною чесністю налаштувати час гри, суворо необхідний для гри. Тобто не використовуйте цю ситуацію, щоб гра тривала годинами або днями, просто постарайтеся закінчити її якомога швидше. Цей виняток із правила стосується лише ігор, на які впливає вищезгадана ситуація несподіваного ризику. Якщо залишилися ігри до завершення матчу, вони будуть зіграні відповідно до офіційного формату, доки така сама невдача не повториться.
  2. Другий виняток полягає в тому, що у випадку відключення електроенергії, що спричинило припинення роботи Wi-Fi та мобільного Інтернету, гравець у якого закінчився час автоматично програє поточну дуель. Але гравцям буде дозволено дограти інші дуелі, що залишилися в матчі, коли електрику буде знову включено, за попередньою домовленістю між гравцями.